Fiyatı
Markalar
Clockspeed
Ürün Damgasi

Arduino Kartları

Arduino Kartları hakkında

Arduino masaüstü bilgisayarlarımıza göre daha yüksek çevresel farkındalığı olan ve çevresini kontrol edebilen bilgisayarlar yaratmak için kullanılan bir araçtır. Basit bir mikrodenetleyici kart tabanlı açık kaynaklı bir fiziksel hesaplama platformu ve karta yazılım geliştirme ortamıdır. Bu kategoride değişik özelliklere sahip Arduino mikrodenetleyici kartları listelenmektedir.

Devamını oku

Arduino 2005 yılında İtalya’da Ivrea Tasarım Enstitüsü’nde bir öğrenci projesi olarak başladı. O zamanlar öğrenciler 100$ değerinde Basic Stamp’ler kullanmak zorundalardı ve eğitmenlerden biri olan Casey Rea’ya göre bu maliyet öğrenciler için çok yüksekti.

Kolombiyalı bir öğrenci olan Hernando Barragan tarafından yapılan bir donanım teziyle ilk Arduino prototipi ortaya çıkmış oldu. Daha sonra eğitmenler kartı daha ucuz, daha hafif ve açık kaynaklı olarak yayınlanabilir bir hale getirmek için uğraştı. Sonunda okul kapandı ve araştırmacılardan biri olan David Cuartielles projeyi bir üst seviyeye taşımaya karar verdi.

Arduino interaktif projeler geliştirmek için kullanılabilir. Değişik anahtarlar ve sensörlerden girdiler almak ve ışıkları, motorları ve diğer fiziksel çıkışları kontrol etmek genel kullanım amacıdır. Arduino projeleri tek olabilir ya da bilgisayarınızdaki bir yazılımla haberleşebilirler. Kartlar elle monte edilebilir ya da monte edilmiş halde satın alınabilir. Açık kaynaklı geliştirme platformu ücretsiz olarak indirilebilir.

Arduino elektroniğin çok disiplinli alanlarda kullanımını sağlamak için geliştirilmiş tek kart mikrodenetleyicidir. Donanımı 8-bit Atmel AVR ya da 32-bit Atmel ARM tabanlı açık kaynaklı donanım kartından oluşur. Yazılımı standart programlama dili derleyicisi ve kart üzerinde mikrodenetleyiciyi programlamak için kullanılan programlayıcıdan (bootloader) oluşur.

Gizle

Göster:
Sırala:
Robotpark Uno ATmega328 mikroçip tabanlı, hızlı veri transferine olanak sağlayan ..
36,76TL KDV Hariç: 31,15TL
..
23,63TL KDV Hariç: 20,02TL
İduino YUN Shield, kullanmakta olduğunuz İduino Uno, Mega, Leonardo veya benzer pin dizilimine sahip..
157,53TL KDV Hariç: 133,50TL
..
52,51TL KDV Hariç: 44,50TL
 Robotpark Leonardo Mikrodenetleyici (Headerlı) USB bağlantısı veya harici güç kaynağı..
42,01TL KDV Hariç: 35,60TL
..
23,63TL KDV Hariç: 20,02TL
 Yeni, Robotpark Esplora, lehimleme veya kablo ihtiyaçlarını yokeden, çeşitli sensörler bağ..
126,02TL KDV Hariç: 106,80TL
 Arduino Mini, ATmega168 mimarisi üzerine kurulu oldukça küçük boyutlu bir mikrodenetleyici..
25,00TL KDV Hariç: 21,19TL
Robotpark Pro Mini 328 Mikrodenetleyici oldukça küçük boyutlu ve hafif ATMega328 tabanlı bir karttır..
15,75TL KDV Hariç: 13,35TL