6 Pervaneli - HEXACOPTER

6 Pervaneli - HEXACOPTER hakkında

6 pervaneli – Hexacopterler, quadcopterler gibi pervaneleri ile yükselmek için gereken kalkma ve itiş kuvvetlerini üreterek uçarlar. Quadcopterlerden farkları 4 yerine 6 pervane ile uçmalarıdır. Fazladan eklenen pervaneler hexacopterlerin taşıma kapasitelerini arttırır. Quadcopterlere oranla daha yüksek irtifalara ve hızlara çıkabilirler. 6 adet pervane ve motorları olduğu için bir hatta bazen iki motorlarını kaybetmelerine rağmen güvenli bir şekilde iniş yapabilirler. Dezavantajları ise ekstra motorlar nedeniyle artan maliyet ve büyüyen boyutlarıdır.

See more.

6 pervaneli – Hexacopterler, quadcopterler ve octocopterler arasında verimlilik ve maliyet olarak en dengeli olanlardır. Quadcopterler nispeten düşük maliyetli olmalarına rağmen taşıma kapasiteleri, hızları ve yükselebilecekleri irtifa düşüktür. Octocopterler ise 8 adet pervaneleri olduğu için oldukça maliyetlidirler.

6 pervaneli - Hexacopterler genellikle üzerlerine eklenen bir kamera ya da fotoğraf makinesi ile uzaktan çekim yapmak amacıyla kullanılırlar. Bu nedenle taşıma kapasitelerinin artması ve daha yüksek irtifalara çıkabilmeleri büyük avantajlarıdır. Octocopterlere oranla daha makul bir maliyete sahip olmaları da onları pervaneli uçan robotlar arasında en verimli seçeneklerden biri yapar. Aynı zamanda motor hatalarına rağmen güvenli iniş yapabilme yetenekleri sayesinde üzerlerindeki ekipmanların zarar görmesi engellenebilir.

Hide this content.

Bu kategoride ürün bulunamadı.