NeoPixel Shield - Arduino Uyumlu 40 RGB Led Piksel Matrix / Adafruıt

0 yorum  (0/5 ) 0 yorum  •  Yorum Yap
Ürün Kodu: 81622
Stok Durumu: TÜKENDİ Views: 2762
288,16TL
KDV Hariç: 244,20TL
Miktar:

NeoPixel Shield - Arduino Uyumlu 40 RGB Led Piksel Matrix / Adafruıt hakkında

Bu shieldi Arduino'nuza taktığınızda bir renk şölenine hazırlıklı olun. 40 adet göz kamaştırıcı RGB LED'in süslediği  NeoPixel shield ayarlanabilir özellikleri ile görsel şovlar için her zaman hazırdır. 5x8 matriks dizlimli piksellerin her biri tek tek adreslenebilir. Tüm bu LED'leri kontrol etmek için sadece bir adet pin (Pin 9) kullanılmaktadır.

Başlarken işleri kolaylaştırmak için tüm LED'ler varsayılan güç kaynağı olarak Arduino'nun 5V beslemesini kullanır. Bütün LED'leri aynı anda tam güçte yakmıyorsanız bu güç yeterlidir. Harici bir güç kaynağı kullanmak isterseniz, paket içeriğindeki klemensi plaketteki yerine lehimleyip, harici bir 4-6V güç kaynağına bağlayın. Bu güç Arduino'nun çalışması için de kullanılacaktır. Harici güç kaynağı kullanmak, ancak Arduino beslemesini USB'den ya da kendi üzerindeki DC soketinden almaya devam etmek istiyorsanız, klemensin sağ tarfındaki tel jumperi kesin. Yanlış polarite ile besleme durumuna karşı harici besleme girişinde bir FET kullanılmıştır. Diyelim ki daha gösterişli bir şeyler istiyorsunuz. O zaman yapmanız gereken ikinci bir shield daha bağlamak. Birinci shieldin DOUT'unu ikinci shieldin DIN girişine bağlamalısınız. Ayrıca 5V besleme ve toprak bağlantılarını da yapmalısınız. Bunu daha fazla shield kullanarak tekrarlayabilirsiniz ancak örneğin UNO kullanıyorsanız, 5 ya da daha fazla shield bağladıktan sonra RAM'in azalmaya başladığını gözlemleyeceksiniz.

Paket içeriğinde hem düz sıra pinler hem de dişi headerlar bulunmaktadır. Hangisini tercih ediyorsanız onu kullanın. Shield'i Arduino'ya bağladıktan sonra Arduino pinlerine ulaşmanız güç olabilir. Bu yüzden dişi headerleri kullanmanız önerilir. Bağlayacak başka bir şeyiniz yoksa, sadelik ve dayanıklılık açışından düz pinler daha iyidir.

Ürünün videosunu izlemek için

Özellikler

  • Boyutlar: 53.36mm / 2.1' x 68.85mm / 2.7' x 3.22mm / 0.12'
  • Ağırlık: 27,10 g
  • Şu anda bu ürünü WS2812B 4 pinli çip LED'si takılı halde gönderiyoruz. Önceki sürümler, WS2812S 6 pimli LED ile gelmiş olabilir. Hem B hem de S ışıkları birbirine zincirlenebilir ve NeoPixel Libary ile uyumludur. 'B çipli tip ek polarite koruması ekler ve' S tipi ile aynı parlaklıktır.

 

Bu ürün için daha önce yorum yapılmadı.
Yorum Yap Adınız:


Yorumunuz:Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: