Fiyatı
Markalar

Raspberry Pi Breakout

Raspberry Pi Breakout hakkında

Raspberry Pi breakout kartları Raspberry Pi kartınızın GPIO pinlerini dışarı çıkararak daha rahat kullanılabilmesini sağlayan cobblerlardan oluşur. Cobble kullanarak Raspberry Pi bağlantılarınızı breadboardlarla yapabilirsiniz.

Devamını oku

Raspberry Pi Nedir?

Raspberry Pi kartları kredi kartı boyutunda ve düşük maliyetli bir mikro bilgisayarlardır. Raspberry Pi kartlarına klavye, fare ve monitör bağlayarak bir bilgisayar olarak kullanabilir ya da gömülü bir yazılım atarak istediğiniz her hangi bir projenizin yöneticisi olarak kullanabilirsiniz. Raspberry Pi Kartları kategorisi altında Raspberry Pi ve Pi 2 kart çeşitleri bulunmaktadır.

Raspberry Pi, Raspberry Pi Foundation tarafından dağıtılan Debian ve Arch Linux tabanlı bir işletim sistemi çalıştırmaktadır. Sistemin temel programlama dili Python’dur. Açık kaynaklı bir sistem olduğu için çeşitli uygulamalar için kullanıcılar ya da geliştiriciler tarafından geliştirilmiş kütüphaneler ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Raspberry Pi, Birleşik Krallık merkezli eğitim amaçlı bir vakıf olan Raspberry Pi Foundation tarafından geliştirilen ve her yaş grubundan kullanıcıyı programlama konusunda geliştirmeyi amaçlayan bir platformdur.. Temel olarak Raspberry Pi platformu açık kaynaklı elektronik geliştirme platformu Arduino’ya çok benzese de Arduino daha uygulama tabanlı yüksek tepki hızına sahip bir mikrodenetleyici kartı iken, Raspberry Pi daha üst seviye bir platformdur ve özünde işlem gücü yüksek ama tepkiselliği düşük bir bilgisayardır.

Gizle

Göster:
Sırala:
Adafruit Assembled Pi Cobbler Breakout + Raspberry Pi Kablosu, Raspberry Pi’nin kablolama işlemlerin..
33,33TL KDV Hariç: 28,25TL
Ürün Hakkında Adafruit Assembled Pi T-Cobbler Breakout for Raspberry Pi (Lehimli) Raspb..
35,41TL KDV Hariç: 30,01TL
Adafruit Pi Unassembled T-Cobbler Breakout Kit for Raspberry Pi (Lehimsiz), Raspberry Pi’nin kablola..
33,33TL KDV Hariç: 28,25TL
Adafruit Montajsız Pi T-Cobbler Plus + Breakout Kablosu - Raspberry Pi A+/B+/Pi 2, Adafruit Pi T-Cob..
39,58TL KDV Hariç: 33,54TL
Adafruit Pi Cobbler Plus ve Breakout Kablosu - Raspberry Pi B+/A+/Pi 2, Adafruit tarafından özellikl..
37,50TL KDV Hariç: 31,78TL
Adafruit Pi T-Cobbler Plus + Breakout Kablosu - Raspberry Pi A+/B+/Pi 2, Adafruit tarafından özellik..
33,33TL KDV Hariç: 28,25TL