Fiyatı
Markalar

Raspberry Pi Kutu

Raspberry Pi Kutu hakkında

Raspberry Pi kutuları, Raspberry Pi kartınızı toz, kira darbe gibi dış etmenlerden korumak amacıyla kullanılabilecek koruyucu kutulardır.

Devamını oku

Raspberry Pi Nedir?

Raspberry Pi kartları kredi kartı boyutunda ve düşük maliyetli bir mikro bilgisayarlardır. Raspberry Pi kartlarına klavye, fare ve monitör bağlayarak bir bilgisayar olarak kullanabilir ya da gömülü bir yazılım atarak istediğiniz her hangi bir projenizin yöneticisi olarak kullanabilirsiniz. Raspberry Pi Kartları kategorisi altında Raspberry Pi ve Pi 2 kart çeşitleri bulunmaktadır.

Raspberry Pi, Raspberry Pi Foundation tarafından dağıtılan Debian ve Arch Linux tabanlı bir işletim sistemi çalıştırmaktadır. Sistemin temel programlama dili Python’dur. Açık kaynaklı bir sistem olduğu için çeşitli uygulamalar için kullanıcılar ya da geliştiriciler tarafından geliştirilmiş kütüphaneler ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Raspberry Pi, Birleşik Krallık merkezli eğitim amaçlı bir vakıf olan Raspberry Pi Foundation tarafından geliştirilen ve her yaş grubundan kullanıcıyı programlama konusunda geliştirmeyi amaçlayan bir platformdur.. Temel olarak Raspberry Pi platformu açık kaynaklı elektronik geliştirme platformu Arduino’ya çok benzese de Arduino daha uygulama tabanlı yüksek tepki hızına sahip bir mikrodenetleyici kartı iken, Raspberry Pi daha üst seviye bir platformdur ve özünde işlem gücü yüksek ama tepkiselliği düşük bir bilgisayardır.

Gizle

Göster:
Sırala:
Şeffaf-mavi renk 9 katman pleksiglastan üretilmiş bu şık muhafaza kutusu, Raspberry Pi B+/2/3 modell..
23,13TL KDV Hariç: 19,60TL
Raspberry Pi 2/B+ için tasarlanmış bu şık ve kullanışlı muhafaza kutusu sayesinde Raspberry'niz artı..
11,56TL KDV Hariç: 9,80TL