Markalar

Robot Kol

Robot Kol hakkında

Robot kolları insan kollarından esinlenerek tasarlanmış ve benzer fonksiyonlara sahip robotik sistemlerdir. Bir kol sistemi farklı eklemlerin birbirlerine bağlanması ile oluşur. Eklemlerin bağlantı noktalarındaki eyleyicilerin hareketleri robot kolun hareket karakteristiğini oluşturur. Robot kolların uçlarında gerçekleştirilmesi istenen operasyona uygun bir araç bulunur. Bu araç kavrama, boyama, kaynaklama veya kesme gibi değişik operasyonlar için kullanılabilir.

Devamını oku

Robot kol sistemleri ilk olarak insanların erişemediği ya da sağlıklarına tehlike oluşturabilecek ortamlarda çalışmalar yapabilmek amacıyla ortaya çıkmışlardır. İlerleyen teknoloji ile birlikte sürekli tekrar eden operasyonlarda performansları insan çalışanlardan daha yükseğe ulaşmıştır. Bu nedenle robot kol sistemleri endüstriyel uygulamalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Öncelikli kullanım alanları endüstriyel uygulamalar olsa da günümüzde gelişmiş robot kol sistemleri cerrahi operasyonlarda ya da uzay uygulamalarında da kullanılmaktadır. İnternet ve açık kaynaklı uygulamaların gelişmesi ile birlikte robot kol sistemleri son kullanıcı tarafından masaüstünde kullanılabilecek kadar yaygın bir kullanım alanına ulaşmıştır.

Robot kol sistemleri hala gelişmekte olan bir alandır. Sürekli olarak daha hızlı ve daha hassas çalışabilen endüstriyel robot kolları geliştirilmesinin yanında beyin dalgaları ile kontrol edilebilen protez robot kollar üretilebilmiştir ve bu konuda araştırmalar hızla devam etmektedir.

Gizle

Göster:
Sırala:
ARMBOT Arduino Robot Kol Kiti Yeni
ARMBOT Robot Kol Kiti ,arduino nano programlama kartı kullanılarak. dört ayrı dişli kutulu servo mot..
594,72TL KDV Hariç: 504,00TL