Fiyatı
Kategoriler
Markalar

Uçan Robotlar

Uçan Robotlar hakkında

Uçan robotlar ilerlemelerini kanatları, pervaneleri ya da balonları yardımıyla havada uçarak sağlayan robotlardır.. Bu kategori altında bulunan uçan robot tipleri 4 pervaneli – quadcopter, 6 pervaneli – hexacopter, kanat çırpan robotlar ve robotik uçaklardır.

Devamını oku

Daha kapsamlı bir sınıflandırma yapmak gerekirse uçan robotları uçuş teknolojileri ve metotları üzerinden sınıflandırmak mümkündür. Bu sınıflandırmaya göre uçan robotlar;

  • Balonlu uçan robotlar,
  • Pervaneli uçan robotlar,
  • Kanat çırpan robotlar,
  • Robotik uçaklar

Olarak sınıflandırılabilir.

Balonlu uçan robotlar balonları yardımı ile havada asılı kalabilen ve yönlenmelerini farklı eyleyicilerle gerçekleştiren robotlardır. En önemli örnekleri Festo tarafından geliştirilen Air Ray ve Air Balloon robotlarıdır.

Pervaneli uçan robotlar, herkes tarafından bilinen quadcopter gibi pervaneleri yardımı ile havada kalan ve yön kontrolünü sağlayan değişik boyutlarda uçan robotlardır. Genellikle kumanda ile kontrol edilseler de otonom çalışan pervaneli robotlar da bulunmaktadır. Pervane sayılarına göre 4 pervaneli – quadcopter veya 6 pervaneli – hexacopter şeklinde sınıflandırılırlar.

Kanat çırpan robotlar, kuşlar ve böcekler gibi kanatları yardımıyla havada kalabilen ve yönlerini kontrol edebilen robotlardır. Tasarımları genellikle doğadaki örneklerini taklit eder.

Robotik uçaklar, aynı uçaklar gibi sabit kanatları ve motorları ile uçan robotlardır. Genellikle insansız hava aracı olarak bilinen ve askeri uygulamalarda kullanılan otonom veya yarı otonom uçaklar bu sınıfa girerler. Askeri amaçlar dışında hobi veya araştırma amaçlı üretilen robotik uçaklar da bulunmaktadır.

Gizle

Göster:
Sırala:
Avuç içine sığabilecek kadar küçük Crazyflie Nano Quadcopter, 9 cm boyu ve yaklaşık 19 gramlık ağırl..
860,24TL KDV Hariç: 729,02TL
1 yorum yapılmış.
Parrot Rolling Spider akıllı telefonunuzla kontrol edebileceğiniz bir hava aracıdır. Kapalı ve açık ..
559,16TL KDV Hariç: 473,86TL
Crazyradio 2.4GHz nRF24LU1 USB Radio, nRF24LU1+ çipini temel alan 2.4GHz frekanslı Crazyflie Nano Qu..
129,04TL KDV Hariç: 109,35TL
My Bionic Bird tarafından üretilen Avitron V2.0 R/C Ornithopter Uçan Robot. Kuşlar, uçaklarla aynı p..
645,18TL KDV Hariç: 546,77TL
..
3.656,04TL KDV Hariç: 3.098,34TL