Fiyatı
Markalar
Ürün Damgasi

Wifi Shield

Wifi Shield hakkında

WiFi shieldlar, Arduino kartları bir kablosuz olarak internete bağlamak için kullanılan Arduino shieldlarıdır. WiFi shieldlarda da tıpkı diğer Arduino shieldlarda olduğu gibi internet bağlantısını sağlayacak entegre devre, çalışması için gereken devreler eklenerek ve pin dizilimi Arduino pin dizilimine uygun hale getirilerek bir kart olarak üretilir ve shield olarak kullanılabilir. Çoğu Arduino shield gibi bu shieldlar da pin çakışması olmadığı sürece rahatlıkla yığınlanabilirler.

Devamını oku

WiFi shieldlar Arduino kartların internete bağlanmasını sağlayarak nesnelerin interneti (İnternet of things – IoT) projelerine olanak sağlar. WiFi shield kullanarak, Arduinonuza bağlı sensör verilerini alıp internet üzerinden paylaşabilir. Internet üzerinden belirli kontroller yaparak Arduinonuzun çalışmasını programlayabilir ya da direk kendi modeminiz üzerinden Arduino’nuzu kontrol edebilirsiniz.

Nesnelerin İnterneti (Internet of Things – IoT) Nedir?

IoT, gömülü sistemlerin internet üzerinden birbirleri ile haberleşmek için kullandığı ağa verilen genel addır. Resmi olarak IoT sözü ilk kez 1999 yılında Britanyalı girişimci Kevin Ashton tarafından kullanılmıştır. IoT uygulamalarının amacı internet üzerinden gömülü sistemlerin veri paylaşımını geliştirmek ve makine-makine arası (M2M) haberleşmeden çok daha verimli hale getirmektir. Uzmanlar 2020 yılında IoT ağı üzerinden haberleşen nesnelerin (gömülü sistemler) 50 milyarın üzerine çıkacağını öngörmektedirler.

Gizle

Göster:
Sırala:
Adafruit HUZZAH CC3000 WiFi Shield is a CC3000 based wifi shield with onboard antenna. The microcont..
177,84TL KDV Hariç: 150,71TL
RN171 TCP / IP modülü ile öne çikan WiFi shields, Arduino / Seeeduinonun kablosuz aglari 802.11b / g..
290,60TL KDV Hariç: 246,27TL
Arduino WiFi Shield Arduino kartlarınızı kablosuz internete bağlamanızı sağlar. HDG104 Wireless LAN ..
416,99TL KDV Hariç: 353,38TL
Robotpark WiFi Shield CC3000, CC3000 modülü tabanlı ve dahili seramik anteni olan bir WiFi kartıdır...
173,61TL KDV Hariç: 147,12TL