Fiyatı
Markalar

Ethernet Shield

Ethernet Shield hakkında

Ethernet shieldlar, Arduino kartları bir Ethernet kablosu ile internete bağlamak için kullanılan Arduino shieldlarıdır. Ethernet shieldlarda da tıpkı diğer Arduino shieldlarda olduğu gibi internet bağlantısını sağlayacak entegre devre, çalışması için gereken devreler eklenerek ve pin dizilimi Arduino pin dizilimine uygun hale getirilerek bir kart olarak üretilir ve shield olarak kullanılabilir. Çoğu Arduino shield gibi bu shieldlar da pin çakışması olmadığı sürece rahatlıkla yığınlanabilirler.

Devamını oku

Ethernet shieldlar Arduino kartların internete bağlanmasını sağlayarak nesnelerin interneti (İnternet of things – IoT) projelerine olanak sağlar. Ethernet shield kullanarak, Arduinonuza bağlı sensör verilerini alıp internet üzerinden paylaşabilir. Internet üzerinden belirli kontroller yaparak Arduinonuzun çalışmasını programlayabilir ya da direk kendi modeminiz üzerinden Arduino’nuzu kontrol edebilirsiniz.

Nesnelerin İnterneti (Internet of Things – IoT) Nedir?

IoT, gömülü sistemlerin internet üzerinden birbirleri ile haberleşmek için kullandığı ağa verilen genel addır. Resmi olarak IoT sözü ilk kez 1999 yılında Britanyalı girişimci Kevin Ashton tarafından kullanılmıştır. IoT uygulamalarının amacı internet üzerinden gömülü sistemlerin veri paylaşımını geliştirmek ve makine-makine arası (M2M) haberleşmeden çok daha verimli hale getirmektir. Uzmanlar 2020 yılında IoT ağı üzerinden haberleşen nesnelerin (gömülü sistemler) 50 milyarın üzerine çıkacağını öngörmektedirler.

Gizle

Göster:
Sırala:
ÖzelliklerMikro denetleyici ATMega328P Maksimum Frekans 16MHz RAM Kapasitesi 2K FLASH K..
296,44TL KDV Hariç: 251,22TL
Ethernet NetworkShield, Arduino kartların internete bağlanmasını sağlayan Wiznet W5100 ethernet çipi..
63,72TL KDV Hariç: 54,00TL
PoE Modüllü Arduino Ethernet Shield R3, Arduino kartların internete bağlanmasını sağlayan Wiznet W51..
378,14TL KDV Hariç: 320,45TL